SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Uppläggningsbestick 8461284
*
nr 846 1284
Uppläggningsbestick
2 del för fisk, Pläter, Mappin & Webb
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 20:40:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 13:47:47
1
300 kr
16/9 20:35:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mappin & webb nysilver pläter silver uppläggningsbestick ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Uppläggningsbestick
nr 846 1284
Uppläggningsbestick
2 del för fisk, Pläter, Mappin & Webb
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 13:47:47 | 1 | 300 kr |
16/9 20:35:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mappin & webb nysilver pläter silver uppläggningsbestick ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41